4 הקלטות הרפיה להתמודדות עם
מתחים וחרדות הקישו כאן
7 הקלטות הרפיה להתמודדות עם
בעיות גופניות הקישו כאן חדש
להורדת קבצי ההקלטה הקישו כאן
הנחיות לתרגול הקלטות ההרפיה
תגובות המאזינים להקלטות ההרפיה

אחת ממטרות העמותה "נתינה מהלב" היא: "הדרכת הציבור הרחב במדינת ישראל ביישום שיטות פסיכולוגיות בסיסיות לשם הגברת ההגשמה העצמית ולשם התמודדות חיובית עם מצבי דחק רבגוניים. אתר זה נבנה על ידי ד"ר ברוך אליצור, נשיא העמותה, בשאיפה לתרום למטרה זו. ניתן להפנות לד"ר ברוך אליצור שאלות בנושאים הבאים: התמודדות מבוגרים עם מתחים, חרדות, כאבים ומחלות וכן שאלות במגוון רחב של פחדי ילדים לדוגמה: פחד מאזעקות, מישיבה במיקלט, מחלומות מפחידים, מהתרחקות מהורים, מכלבים, מחרקים שונים, מגנבים, ממחבלים, מטיסה וממעליות. נא לשלוח תאור הבעיה לכתובת: elitzurb@hotmail.com.

ברצוני להודות למר אליהו גיגי, עובד סוציאלי, בוגר מכללת ספיר, על שיזם את הרעיון לבנות את האתר הנוכחי, המיועד לעזור לכל קורא עברית להתמודד עם מתחים, חרדות כאבים ומחלות וכן תרם רבות להקמתו ולהפצתו. ביוזמתו של אלי, הוקמה בדצמבר 2009 עמותה בשם: "נתינה מהלב". אלי התמנה לתפקיד יושב ראש העמותה.
כתובת אתר העמותה: http://www.toornet.co.il/fromtheheart

זהו לינק לסירטון ביו טוב, המתמקד בפעילות העמותה. http://youtu.be/GRbJY7B7Js8

ברצוני להודות ליעל טוניק ולאריה כמון, עבור תרומתם בעריכה הלשונית של האתר. תודתי לג'ין שיימן, יהודי אמריקני המומחה למחשבים, על שיזם את הרעיון להקים ולתחזק אתר באנגלית, הדומה לאתר הנוכחי כתובת האתר: www.less-stress.artintel.net. תודתי הרבה לבני הזוג נאוה וירון טור בעלי משרד טורנט, על התנדבותם לבנות ולתחזק אתר זה במסגרת משרדם. לנאוה ולירון וכן למשרדם אין כל אחריות על תוכן האתר.

ד"ר ברוך אליצור, פסיכולוג קליני - רפואי

ד"ר ברוך אליצור, סיים תואר מ.א. בפסיכולוגיה קלינית, באוניברסיטת בר אילן. את לימודי הדוקטורט הוא סיים באוניברסיטת אדלפי שבלונג-אילנד, ניו- יורק. לאחר סיום לימודיו, הוא עבד במשך כעשר שנים, בתפקיד פסיכולוג ראשי בבית המשפט המשפחתי שבלונג אילנד, ניו יורק. לאחר חזרתו עם משפחתו לישראל, הוא עבד במשך עשרים וחמש שנה במרכז הרפואי ת"א, בית החולים איכילוב. במסגרת עבודתו, הוא ריכז את הטיפולים בנושאי חרדות, כאבים ומחלות גופניות. ד"ר ברוך אליצור כתב ארבעה ספרים בעברית. כמו כן הוא פרסם למעלה מ- 40 מאמרים בעברית ובאנגלית ורואיין רבות בעתונות, ברדיו ובטלוויזיה. אות "שגריר העיר אופקים" הוענק לד"ר ברוך אליצור, עבור תרומתו לתושבי העיר. לכתבה המלאה הקישו כאן.

הערה לקורא המעונין בשיפור יכולת ההתמודדות עם מצבי דחק
מטרתו של אתר זה היא לעזור לקורא להתמודד עם תגובותיו הגופניות והנפשיות בעת המצאו במצבי דחק שונים לדוגמא: נפילת קסאם, תאונה, מחלה חמורה או מבחן קשה. באתר מפורטים התסמינים הנפשיים והגופניים השכיחים בעת תחושה של מתח גבוה או חרדה והסברים כיצד תסמינים אלו תרמו לאבות אבותינו לשרוד ביערות העד. כן מוצעות באתר מגוון שיטות פסיכולוגיות, התורמות להרפיה, לשינה רגועה ולהתמודדות עם חרדות. באתר מצויות גם אחת עשרה הקלטות שונות להרפיה, שניתן לצרבן על תקליטור או אי פוד. על מנת לעזור לקורא ליישם את שיטות הטיפול השונות המתוארות באתר, משולבים בו סיפורים על מטופלים, שסבלו מתסמיני מתח גבוה וחרדה מגוונים וטופלו בשיטות טיפול קיצרות מועד. כיוון שידע הוא כח, חשיפה לתאוריה ולתאורי המקרים, עשויה לתרום לשיפור התמודדותו של הקורא עם מצבי דחק. אודה לקורא על תגובתו לאתר.

הערה לסטודנט ולאיש המקצוע, שתפקידם הגשת תמיכה נפשית לנזקקים
במהלך לימודי ועבודתי, אהבתי להחשף לתאורי מקרים, הן מקריאה בספרות המקצועית והן מהאזנה להרצאות. כתוצאה מכך, בספרי, במאמרי המקצועיים, בהרצאותי ובאתר הנוכחי, כללתי תיאורי מקרים רבים. המקרים המתוארים, מבוססים על טיפולים קצרי - מועד, פרטניים, זוגיים ומשפחתיים, בהם יישמתי תאוריות ושיטות טיפוליות מגוונות לדוגמא: הסברים דינאמיים ואבולוציוניים לפשר תסמיני החרדה. התערבויות המבוססות על הגישה הדינאמית, ההתנהגותית, הקוגניטיביות והגשטלט וכן ישום שיטות הרפיה שונות ודמיון מודרך. אני תקוה, שנסיוני המקצועי, הבא לביטוי באתר זה, יאפשר לסטודנטים ולאנשי מקצוע, שתפקידם הגשת תמיכה נפשית, לעזור לנזקקים להתמודד טוב יותר עם מצבי דחק שונים. אודה לקורא על תגובתו לאתר.

להלן רשימת הספרים ותקליטורי ההרפיה שד"ר ברוך אליצור חיבר. תמלוגים ממכירת התקליטורים נתרמים על ידו לעמותה נתינה מהלב.

"הרפיה עצמית" ספר ותקליטור הרפיה, הוצאת אור עם, מהדורה שניה מתוקנת ומורחבת. בספר מפורטות שמונה שיטות פסיכולוגיות, המכוונות להרפיה ולשיפור הבריאות הנפשית והגופנית. כל שיטה נדונה בהרחבה, הן מבחינה תאורטית והן מבחינה מעשית. בספר משולבות דוגמאות רבות של אנשים שסבלו ממתחים, מחרדות ומבעיות גופניות רב גווניות. התקליטור המצורף לספר, מכיל שתי שיטות הרפיה שונות, אורכו של כל תרגיל הרפיה 20 דקות. הוצאת אור עם, מעניקה הנחה בת 25% לכל אדם שירכוש ספר זה בעקבות כניסתו לאתר. מומלץ לעיין בפרק: תגובות לספרים

"לשלוט בכאב, התמודדות פסיכולוגית עם כאבים גופניים ונפשיים" ספר ותקליטור הרפיה, הוצאת מודן.
בספר מפורטות שיטות פסיכולוגיות רב גווניות המכוונות להגברת השליטה על כאבים, על מחלות ועל מצוקות נפשיות. בספר נכללים תאור טיפולים פסיכולוגיים במגוון תסמינים רחב. התקליטור המצורף לספר, מכיל שתי שיטות הרפיה שונות, אורכו של כל תרגיל הרפיה 20 דקות. במהלך ההרפיה, המתרגל מודרך לדמיין, שהוא מטייל בחיק הטבע ומגיע לבריכת מרפא, שאנשים רבים מתיחסים אליה כאל בריכת קסמים. בדימיונו, מי המרפא חודרים לאזורים שונים בגופו ובכך תורמים להחשת הריפוי מכאבים, ממחלות וממצוקות נפשיות. ההקלטה מלווה במנגינת רקע עדינה: סונטת אור הירח של בטהובן. מומלץ לעיין בפרק: תגובות לספרים. הוצאת מודן מעניקה הנחה בת 20% לכל אדם שיזמין את הספר ישירות מההוצאה. לרכישה, נא לטלפן למספר 08-918-0003.

"למידה בהרפיה, לשיפור הריכוז והזיכרון ולהתמודדות עם חרדת בחינות" חוברת הדרכה ותקליטור הרפיה, הוצאת מודן. חוברת ההדרכה מכילה הנחיות מפורטות המכוונות לשיפור הריכוז והזיכרון ולשליטה על מתח ועל חרדה, המופיעים לפני מבחנים ופוגמים בהישגים. התקליטור המצורף לספר, מכיל שתי שיטות הרפיה שונות, אורכו של כל תרגיל הרפיה 20 דקות. ההקלטות מכילות סוגסטיות רב גווניות, התורמות להרפיה, בעת ההכנה למבחן ובעת המבחן עצמו. במהלך תרגול ההרפיה, המתרגל מודרך לדמיין את עצמו יושב בחדר המבחן, כשהוא רגוע ביותר ומוחו פועל כמחשב משוכלל. התקליטור והחוברת מתאימות לתלמידים בגילאים שונים וכן לסטודנטים בוגרים ולכל מי שסובל מחרדת מבחנים. מומלץ לעיין בפרק: תגובות לספרים. הוצאת מודן מעניקה הנחה בת 20% לכל אדם שיזמין את הספר ישירות מההוצאה. לרכישה, נא לטלפן למספר 08-918-0003.

"הרפיה לשינה נעימה". תקליטור הרפיה חדש באורך של כ-80 דקות. הוצאת העמותה "נתינה מהלב." התקליטור נערך וקוריין על ידי הד"ר ברוך אליצור. הדקות הראשונות של התקליטור מכילות הנחיות להרפיית איברים על ידי הנעתם בעדינות. אם מסיבה כל שהיא המאזין מעדיף שלא לבצע זאת, ניתן רק לדמיין את התנועות או להתעלם מההנחיות האלו. הסבר תאורטי לתרומת תרגול הרפיה לפני השינה על איכות השינה, נמצא בפרק "הנחיות לתרגול הקלטות הרפיה." מחיר התקליטור 55 ש"ח (המחיר כולל משלוח). ההכנסות מרכישת התקליטור מיועדות לפעילות העמותה "נתינה מהלב".לרכישת התקליטור, נא לשלוח המחאה, לפקודת העמותה "נתינה מהלב", לאריה כמון. כתובתו: הפרדס 10 דירה 23 קרית אונו 55525. לקבלת פרטים נוספים ניתן לשלוח מייל לכתובת: aricam100@gmail.com או לטלפן למספר: 03-534-6755

תקליטור "הרפיה לגוף ולנפש" הוצאת העמותה "נתינה מהלב." התקליטור נערך וקוריין על ידי ד"ר ברוך אליצור. תקליטור ההרפיה מכיל חמשה ערוצים. ארבעה ערוצים ראשונים זהים לארבע הקלטות ההרפיה שבאתר בסעיף: "הקלטות הרפיה להתמודדות עם מתחים וחרדות." ההקלטה החמישית זהה להקלטה הראשונה, בסעיף: "הקלטות הרפיה להתמודדות עם בעיות גופניות" ושמה: "בריכת המרפא." התקליטור מיועד לאדם המעדיף להאזין להקלטות ההרפיה בעזרת נגן תקליטורים או אי-פוד במקום במחשב. מחיר התקליטור 55 ש"ח (המחיר כולל משלוח). ההכנסות מרכישת התקליטור מיועדות לפעילות העמותה "נתינה מהלב". לרכישת התקליטור, נא לשלוח המחאה, לפקודת העמותה "נתינה מהלב", לאריה כמון. כתובתו: הפרדס 10 דירה 23 קרית אונו 55525. לקבלת פרטים נוספים ניתן לשלוח מייל לכתובת: aricam100@gmail.com או לטלפן למספר: 03-534-6755

"הרזיה בהרפיה". תקליטור הרפיה להצלחה בדיאטה. הוצאת העמותה "נתינה מהלב". התקליטור נערך וקוריין על ידי הד"ר ברוך אליצור. תקליטור ההרפיה מכיל שני ערוצים, כל אחד באורך 20 דקות. חלקו הראשון של כל ערוץ זהה והוא מכיל הנחיות להרפיה גופנית ונפשית. חלקו השני של כל ערוץ מכיל הנחיות לדמיון מודרך כגון, טבילה בבריכה דמיונית, הממיסה את שכבות השומנים המיותרות. מטרת התקליטור אינה לתאר דיאטה חדשה ומהפכנית, אלא ליישם שיטות פסיכולגיות, שמטרתן לעזור להתמודד עם אכילת יתר ועם הרגלי תזונה שליליים. התקליטור משתלב ותומך בכל דיאטה המוצעת על ידי איש מקצוע, או על ידי כל מוסד מוכר ומהימן. (פרטים בפרק: "הרזיה בהרפיה") מחיר התקליטור 55 ש"ח (המחיר כולל משלוח). ההכנסות מרכישת התקליטור מיועדות לפעילות העמותה "נתינה מהלב". לרכישת התקליטור, נא לשלוח המחאה, לפקודת העמותה "נתינה מהלב", לאריה כמון. כתובתו: הפרדס 10 דירה 23 קרית אונו 55525. לקבלת פרטים נוספים ניתן לשלוח מייל לכתובת: aricam100@gmail.com או לטלפן למספר: 03-534-6755

"הרפיה, להצלחה בטסט נהיגה." תקליטור הרפיה הוצאת העמותה "נתינה מהלב." תקליטור ההרפיה מכיל שתי הקלטות, כל אחת בת 20 דקות. כל הקלטה מתחילה בהנחיות להרפיה גופנית ונפשית ובהמשכה הדמיות חיוביות הקשורות להצלחה בטסט. במחקר נמצא, שנבחנים שתרגלו הרפיות בעזרת ערכה זו לפני טסט נהיגה, הצליחו בטסט בשיעור גבוה יותר, בהשוואה לקבוצת ביקורת, שלא תרגלה הרפיות לפני הטסט. פרטים בפרק: "הרפיה להצלחה בטסט נהיגה" מחיר התקליטור 55 ש"ח (המחיר כולל משלוח). ההכנסות מרכישת התקליטור מיועדות לפעילות העמותה "נתינה מהלב". לרכישת התקליטור, נא לשלוח המחאה, לפקודת העמותה "נתינה מהלב", לאריה כמון. כתובתו: הפרדס 10 דירה 23 קרית אונו 55525. לקבלת פרטים נוספים ניתן לשלוח מייל לכתובת: aricam100@gmail.com או לטלפן למספר 03-534-6755

פעילות מקצועית של ד"ר ברוך אליצור ואישתו ברכה, בעוטף עזה.
ד"ר ברוך אליצור ואשתו ברכה, הוזמנו לשהות בקיבוץ מגן, הממוקם בעוטף עזה, לתקופה של שלושה וחצי שבועות, מתאריך 18/03/12 ועד 10/04/12. במהלך שהותו בקיבוץ, הרצה ד"ר אליצור לחברי הקיבוץ על הנושא: "התמודדות עם מתחים ועם חרדות". כמו כן הרצה להורים, מורים וגננות, חברי הקיבוץ, על הנושא: "תמיכה בילדים הסובלים ממתחים ומחרדות" ולחברי צוות חרום ישובי (צח"י) על הנושא: "תמיכה באנשים שניפגעו ריגשית וגופנית עקב נפילת קסאמים באזור הקיבוץ". הרצאה זו בוצעה בשיתוף פעולה עם חבר העמותה עובד חזן, עו"ס המתמחה בנושא. בנוסף, הרצה ד"ר אליצור על הנושא: "התמודדות עם מתחים ועם חרדות" לאזרחי העיר אופקים, לכל עובדי הרווחה בעיר אופקים, לכל הסטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטה בן גוריון ולחברי הקיבוצים בארי וחצרים. ד"ר ברוך אליצור ביצע טיפול ממוקד/קצר מועד במספר אנשים שסבלו מחרדות. אשתו ברכה, התנדבה לתרגם מעברית לאנגלית מכתבים ומסמכים. במהלך שהותם בקיבוץ, נפלו מספר קסאמים בקירבת מקום.

שי תקליטורי הרפיה לתושבי שדרות.
בחודש דצמבר 2006, פנה אלי אליהו גיגי והתיחס לעובדה, שבשנת 1991, בעקבות מלחמת המפרץ, התבקשתי על ידי הנהלת המרכז הרפואי בתל אביב, בית החולים איכילוב, להכין קלטת הרפיה למטרת שיפור ההתמודדות, של עובדי בית החולים ושל חולים מאושפזים עם מצבי דחק בעקבות מלחמת המפרץ. בזמנו שוכפלו וחולקו 1000 קלטות הרפיה בשם "מעטפת המגן" שזכו לתגובות מאד חיוביות. בעקבות הצעתו של אלי לחלק לתושבי שדרות תקליטורי הרפיה, פניתי לעזרת אגודת www.loveofisrael.com הכוללת יהודים ונוצרים בארה"ב. האגודה מימנה שיכפול 2000 תקליטורים המכילים את הקלטות ההרפיה המופיעות באתר הנוכחי. בתאום מלא עם אגף החינוך, אגף הרווחה והשרות הפסיכולוגי בשדרות, הוחלט להעביר את התקליטורים לאנשי מקצוע הפועלים בעיר ובישובי עוטף עזה, על מנת לחלקם כשי לילדים ולמבוגרים, בהתאם לשיקול דעתם המקצועית.

שי תקליטורי הרפיה לצוות טיפולי.
תקליטורי הרפיה "הרפיה לגוף ולנפש" נשלחים כשי מהעמותה "נתינה מהלב" לצוות העובדים במחלקות ובמרפאות של בתי חולים ומוסדות טיפוליים שונים ברחבי הארץ, בעקבות פניתו של מנהל המחלקה או האחות הראשית. בקשות נא לשלוח לכתובת elitzurb@hotmail.com. על הבקשה לכלול את שם המחלקה או המרפאה, כתובתה וכמות התקליטורים המבוקשים. אנשי הצוות, בהתאם לשיקול דעתם המקצועית, יפנו את המטופלים לאתר, למטרת שיפור ההתמודדות עם מחלה גופנית ולמטרת תרגול הרפיה לפני ניתוח ובמהלך השיקום מהניתוח. רשימת המוסדות להם הוענק שי תקליטורי הרפיה, מופיעה באתר: "נתינה מהלב."


שלח לחבר | הדפסאודות ד"ר ברוך אליצור
פרסומים מקצועיים של ד"ר ב. א.
   ד"ר אליצור:
הרצאה לרופאי קו"ח לאומית, בנושא התמודדות עם חרדות ומחלות
הרצאה בקיבוץ חצרים בנושא התמודדות עם מתחים וחרדות
תרומת שיטות הרפיה ודמיון מודרך להחלמה ממחלות
שיטות פסיכולוגיות לטיפול בילדים ובמבוגרים הסובלים מפחדים ומחרדות

ישום שיטות היפנוטיות למטרת התמודדות עם מחלות וחרדות.

פסיכולוגיה אבולוציונית
תגובת "מלחמה או מנוסה"
תסמיני חרדה ותרומתם להשרדות
בוחן עצמי לרמת חרדה
הדימיון ככלי טיפולי

פסיכולוגיה חיובית
פרחים לאושר ולבריאות
שיפור האוירה בכיתה
מאמרים של אנשי מקצוע
פתגמים, משלים ומצגות

שיטות הרפיה פסיכולוגיות
     הנחיות לתרגול שיטות הרפיה
     מדיטציה
     היפנוזה והיפנוזה עצמית
     הנשימות המרגיעות
     נשימות משולבות בכיווץ אברים
     תרגיל הרפיה קצר
     דמיון חיובי
טיפול במגוון נושאים נפשיים
     חרדה בעת אזעקה
         ובעת ישיבה במקלט

     פחד מהמוות
     ניקוי המוח ממחשבות טורדניות
          ולשיפור הריכוז והזיכרון

     זהירות יתר - נועזות יתר
     רגישות יתר ופחדים חברתיים
     יעוץ בדוא"ל לאדם רגיש
     הרזיה בהרפיה
     הרפיה, להצלחה בטסט נהיגה
     כתבה בעיתון "במחנה" בנושא
         התמודדות חיילים במצבי לחץ

     חרדת נטישה
     כתבה בעיתון "את" בנושא
         מתחים בהטלת שתן

     חרדת בחינות
     חלום בלהות
     הפרעות בשינה
     שיבושים בתפקוד המיני
     פחד מזריקות ומחדירה מינית
     פוביה ממקום סגור, גבוה ופתוח
     היפר- ונטילציה ואגוראפוביה
     חרדת טיסה
     פחד ממעליות
     פחד מחרקים
     פחד מגימגום
     פחד מאיבוד שליטה על הצרכים
     תגובות שונות לפיגוע המוני
     תרומת דיכאון להישרדות
     דיכאון בעת אבל
     התמודדות נער עם מות אביו
     דיכאון בעקבות אובדן
     מחשבות טורדניות
     גישה אופטימית ופסימית לחיים
     התמדדות עם רגשות אשם
     שחיקת שיניים וכיסוס ציפורניים
     התפרצויות זעם של הורים על ילדיהם
     התפרצויות זעם של ילדים
     שיפור הפעילות הספורטיבית

 טיפול במגוון נושאים גופניים
     כתבה בעיתון "לאישה" בנושא
         פסיכולוגיה רפואית

     מתח והרפיה והשפעתם על
         חולי והחלמה

     טיפול בהרטבת לילה אצל ילדים חדש
     טיפול קצר מועד בטיקים חדש
     כתבה בעיתון "מעריב" בנושא
         טיפול פסיכולוגי ביבלות ובהרפס

     נגיפים וחיידקים
     כתבה בעיתון "מעריב" בנושא
         טיפול פסיכולוגי בנשירת שער

     להתמודד עם כאב
     כאבי ברכיים
     הרפיה: לפני, במהלך ולאחר ניתוח
     מחלת הסרטן
     חופש הבחירה ומחלת הסרטן
     נשירת שער בעקבות כימותרפיה
     יתר לחץ דם

מעורבות גולשי האתר
     שאלות לד"ר ברוך אליצור
          ותשובותיו
חדש
     תגובות המאזינים להקלטות
          ההרפיה

     תגובות הקוראים לאתר
     תגובות לספרים

שלח מייל לד"ר ברוך אליצורweb counter
web counter

טורנט עיצוב אתרים